انتقال اجسام با طناب

راپل

راپل- اهورا طناب
4.4/5 - (5 امتیاز)

کار در ارتفاع به شکل امروزی آن جایگزین بی دلیل داربست های فلزی

در گذشته های نه چندان دور برای کار در ارتفاع، از داربست های فلزی استفاده به عمل می آوردند. اما امروزه به شکل جدیدتر با خطرات کمتر و البته هزینه های به صرفه تری، این فرآیند صورت می گیرد. شکل امروزی کار در ارتفاع را راپل می گویند. هر چند که در فرهنگ لغت، راپل را به معنای بازیابی ترجمه کرده اند. اما به واقع این فرآیند، یک مهارت است که بدون نیاز به داربست های فلزی توسط طناب های مخصوصی انجام می شود. با استفاده از این فرآیند، می توان دست به امور بسیار زیادی زد. انجام خدمات مربوط به نماشویی، پیچ و رولپلاک، سنگ نما و… از جمله کارهایی است که یک راپلکار با کار در ارتفاع انجام می دهد.

شاید در نگاه نخست، کار آن ها بسیار سخت و خطرآفرین باشد. چرا که امکان سقوط در ارتفاع و خطر از دست دادن جان را در پی دارد؛ اما به واقع این گونه نیست. در ادامه بیشتر با این نوع کار در ارتفاع آشنا می شویم.

بهره مندی از عمده ترین ویژگی ها و مشخصه های راپل

یک راپلکار با استفاده از طناب های مخصوص، به جای داربست های فلزی، مشغول به کار در ارتفاع است. به طور کلی راپل، دارای مزیت ها و مشخصه های بسیار چشمگیر و قابل توجهی است. در بخش ذیل به بخشی از مهمترین آن ها اشاره شده است:

  • دقت نظر و سرعت عمل بالای کار در ارتفاع
  • هزینه های بسیار مقرون به صرفه در قیاس با داربست ها
  • امنیت بیشتر
  • صرفه جویی در وقت و انرژی
  • عدم اشغال فضای زیاد برای کار در ارتفاع
  • عدم مسدود کردن راه و ایجاد ترافیک و یا ایجاد مزاحمت برای اطرافیان در مقایسه با داربست ها
  • نصب و راه اندازی بسیار سریع در کمترین فرصت ممکن
  • و…
مطالب مهم
قیمت نماشویی ساختمان را خودمان بدست بیاوریم

وجود این خدمات است که راپل را به عنوان جایگزینی مناسب برای داربست های فلزی در نظر گرفته اند. ضمن اینکه کار در ارتفاع با طناب، کمترین آسیب را به نمای ساختمان می زند.

راپل کار - اهورا طناب

راپل کار – اهورا طناب

ضریب ایمنی بالا با راپل چگونه حاصل می شود؟

شاید برای خیلی از شما سوال باشد که چگونه با راپل، ضریب ایمنی بالایی حاصل می شود؟ در پاسخ به این سوال باید اذعان داشت که این کار با استفاده از طناب های مخصوصی است. ضمن اینکه جزء استانداردهای کارهای صنعتی است که از تجهیزات مدرن و بسیار ایمنی در حین کار استفاده شود. الزمات طنابکار در ارتفاع با راپل، استفاده از طناب و تجهیزات لازم می باشد. بنابراین با توجه به وجود این طناب های خاص و بهره مندی از تجهیزات مدرن و نظارت بر آن ها، می توان امنیت را برقرار ساخت. بدین ترتیب می توان به شستشوی نمای انواع آسمان خراش ها، بازسازی و نوسازی ساختمان ها، سنگ نما و رنگ آمیزی و… پرداخت.

ضمن اینکه یک راپلکار می تواند در حین کار به جهت احتیاط، طناب دومی را هم در اختیار داشته باشد. کلیه ابزارآلات جانبی این افراد، با یک طناب مخصوص به وسیله بند یا تسمه به همدیگر متصل شده اند. بنابراین امکان سقوط آن ها وجود ندارد.

کار در شرایط خاص توسط تکنسین مجرب

برای کار در ارتفاع در شرایط خاص، می بایست از تکنسین مجرب و راپلکاران حرفه ای استفاده شود. هر چند که ضریب امنیت راپل نسبت به داربست های فلزی بسیار بالاست. اما در صورتی که از تکنسین با تجربه ای استفاده نشود؛ آن بازخورد را نمی توان از آن ها انتظار داشت. افزون بر آن باید کسانی به این کار مشغول شوند که از ارتفاع هیچ گونه ترسی ندارند. بدین ترتیب است که می توانند با عشق و علاقه و بدون ترس، به کار خود روی آورند.

مطالب مهم
قیمت نماشویی ساختمان را خودمان بدست بیاوریم

طراحی سایت و سئو توسط ثبت آرتا

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “راپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.